נהג חדש

נהגים חדשים?

בעתיד הקרוב תדרשו לנהוג עם מלווה ותיק במשך חצי שנה מיום קבלת הרישיון. עוזי יצחקי, סמנכ"ל משרד התחבורה, אמר אתמול (ב') בוועדת הכלכלה כי חובת הליווי של נהגים חדשים תוכפל בקרוב לתקופה של שישה חודשים מקבלת רשיון הנהיגה, במקום שלושה חודשים כיום. הכוונה היא לחייב ליווי בשעות הלילה - החל ב-21:00 - בשלושה החודשים שיתווספו לתקופה הנוכחית.

יצחקי דיווח על תכנית זו בזמן שהתבקש להגיב על אי יישום תקנות הפעלת מגרשי הדרכה, שהתקבלו ביוזמתו לפני לא פחות מחמש שנים. תקנות אלה מחייבות נהגים חדשים ומקצועיים בהשתלמויות תקופתיות במגרשי הדרכה שיוקמו למטרה זו ברחבי הארץ. כדאי לציין כי בעת אישור התקנות נקבע שיוקמו שישה מגרשים למחזורים שנתיים של 120 אלף נהגים חדשים, לטובת השתלמויות שיתקיימו שנתיים לאחר קבלת הרשיון. זאת בנוסף ל-60 אלף נהגים מקצועיים, שיחויבו בהשתלמות אחת לחמש שנים. השתלמויות אלה יהיו תנאי לחידוש רשיונות נהיגה.


לא לשכוח את המלווה (צילום: ויז'ואל/פוטוס)

לטענת יצחקי, המגרשים האמורים טרם הוקמו בגלל מחסור בקרקע פנויה. עוד אמר כי מחלוקת פנימית במשרד התחבורה סביב ההשתלמויות לנהגים המקצועיים,
מעכבת את התהליך והקמת המתקנים. לדבריו, משרד התחבורה גיבש אמנם מפרט למגרשים על שטח של 72 דונם, אלא שמצוקת הקרקעות הפנויות במרכז הארץ, ואיטיות ועדות התכנון השונות, אפשרו עד היום מתן אישורי בנייה לשלושה מגרשים בלבד.

רפי אלמליח, ממנהל מקרקעי ישראל, ענה כי נשכרה חברה חיצונית לאיתור שטחים מתאימים והכשרתם בכרמיאל, חצרים, מעלה אדומים וברקת בסמוך לנתב"ג, וכי המכרזים להקמת המגרשים יצאו לדרך. אלא שגם בעניין זה התברר כי משרד התחבורה מערים קשיים. לדברי אלמליח, המשרד התנגד לאישור תכנית הבניה למגרש המתוכנן בברקת.


יוזם הדיון, יו"ר הקואליציה ח"כ אלי אפללו (קדימה), תבע מהמשרד לפתוח לאלתר את ארבעת המגרשים באתרים שנמצאו. יו"ר הוועדה, ח"כ גלעד ארדן (ליכוד), דרש כי המשרד יסיר את המכשולים שהוא מערים על אישור המגרש בברקת, וישפר את התיאום עם ועדות התכנון של משרד הפנים.

בכל מקרה, וועדת הכלכלה האיצה במשרד התחבורה ליישב את המחלוקת הפנימית בעניין ההשתלמויות לנהגים מקצועיים, ולהציג לוועדה תוך חודש ימים תוכנית מוסכמת להפעלת מגרשי ההדרכה המרחביים, לפחות בארבעה המקומות שכבר אותרו.

קרדיט ל YNET
חדשות
ברוכים הבאים
ברוכים הבאים לאתר הבית של שמוליק שפירא - מורה לנהיגה בשרון. בכל שאלה או בקשה אנא צרו איתי קשר בטלפון: 0505-263474


אינטרטק - בניית אתרים